
Pożyczka na leczenie
Chociaż w teorii Polacy mają dostęp do darmowej opieki zdrowotnej, to w praktyce coraz częściej leczą się na kredyt. Dzięki pożyczkom najchętniej finansujemy zabiegi stomatologiczne, okulistyczne i… operacje plastyczne.
Przyznane w ramach pożyczki środki, które możemy przeznaczyć na dowolny cel coraz częściej wykorzystujemy na… leczenie. Dotyczy to zarówno tych zabiegów medycznych, które nie mogą czekać, jak i tych, których celem jest poprawa naszego samopoczucia i wyglądu
Pożyczka na leczenie – kiedy warto?
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez jedną z firm udzielających finansowego wsparcia na zabiegi medyczne, po pożyczki sięgamy najchętniej wtedy, gdy musimy zapłacić za leczenie stomatologiczne (66%), zabiegi z zakresu implantologii i protetyki (32%) i ortodoncji (21%). Inne obszary, tj. stomatologia zachowawcza i estetyczna, stanowią 13% wszystkich zapytań. Mając na uwadze fakt, że pożyczka może zostać przyznana nam na dowolny cel, taki zastrzyk gotówki wydajemy także na rehabilitację (65%), zmaganie się z nałogami (53%), leczenie niepłodności (33%) i zabiegi ortopedyczne (22%).
Pożyczka na leczenie – kto dostanie?
O pożyczkę na leczenie ubiegają się zazwyczaj osoby, które dobrze radzą sobie finansowo i nie mają problemów z terminowym spłacaniem swoich zobowiązań. Aż 70% osób zainteresowanych pożyczką na leczenie pracuje na cały etat i utrzymuje głównie siebie (tylko 20% pożyczkobiorców ma na swoim utrzymaniu jedną lub więcej osób). O wiele mniejszy odsetek stanowią osoby zatrudnione na umowę zlecenie (10%), umowę o dzieło (10%), prowadzące własną działalność gospodarczą (10%) czy znajdujące się na emeryturze lub rencie (10%).
O pożyczkę na leczenie o częściej wnioskują kobiety (75%). Na to, by korzystać z prywatnych usług medycznych mogą pozwolić sobie osoby w wieku od 36 do 50 lat (40%). Są to przede wszystkim mieszkańcy dużych miast (tam też jest najwięcej klinik). Najwięcej pożyczkodawców pochodzi z województwa mazowieckiego (22%), śląskiego (20%), dolnośląskiego (14%), wielkopolskiego (11%) i małopolskiego (10%).
Pożyczka na leczenie – jak się ubiegać?
O pożyczkę na leczenie ubiegamy się tak samo jak o każde inne zobowiązanie w firmie pożyczkowej. Pierwszym krokiem jest przeanalizowanie swojej sytuacji finansowej, oszacowanie zdolności kredytowej, a następnie wybór kwoty pożyczki i tego na jak długo chcemy ją zaciągnąć. Nim ją weźmiemy, sprawdźmy całkowity koszt pożyczki i wysokość miesięcznej raty (ta powinna być dostosowana do naszych możliwości finansowych). Warto także przeczytać umowę i już na początku wyjaśnić wszystkie ewentualne niejasności.
Ogromną zaletą pożyczki na leczenie jest szybkość jej przyznawania, co zwłaszcza w sytuacji, gdy zmagamy się z kłopotami zdrowotnymi ma niebagatelne znaczenie. Dzięki pożyczce nie musimy czekać w kolejkach i od razu możemy udać się do tego specjalisty, którego pomocy potrzebujemy. To również dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają regularnych dochodów lub nie są ubezpieczone, a mimo to chcą korzystać z opieki zdrowotnej.
Zobacz również
Komentarze (0)
VTanzania, jeden z najbardziej malowniczych zakątków Afryki, to prawdziwa skarbnica kultury i tradycji. Od barwnej muzyki bębniarskiej po bogatą spuściznę plemion masajskich - Tanzanii nie da się opisać w kilku zdaniach. Kraj ten zamieszkuje ponad 130 grup etnicznych, z których każda wnosi...
Na co zwracać uwagę przy kupnie powerbanka?
VW dobie wszechobecnych smartfonów, tabletów i innych mobilnych urządzeń, które towarzyszą nam na co dzień, nasza potrzeba niezawodnego źródła energii staje się coraz bardziej widoczna. Często zdarza się, że bateria naszego urządzenia rozładowuje się w...
VMercedes GLA to samochód, który zdobył serca wielu osób, łącząc nowoczesny design i zaawansowane technologie z komfortem jazdy. Model ten jest uosobieniem elegancji, co sprawia, że nie tylko przyciąga wzrok, ale także daje poczucie satysfakcji z posiadania. W tym...
Zostaw komentarz