Pożyczka na leczenie
Chociaż w teorii Polacy mają dostęp do darmowej opieki zdrowotnej, to w praktyce coraz częściej leczą się na kredyt. Dzięki pożyczkom najchętniej finansujemy zabiegi stomatologiczne, okulistyczne i… operacje plastyczne.
Przyznane w ramach pożyczki środki, które możemy przeznaczyć na dowolny cel coraz częściej wykorzystujemy na… leczenie. Dotyczy to zarówno tych zabiegów medycznych, które nie mogą czekać, jak i tych, których celem jest poprawa naszego samopoczucia i wyglądu
Pożyczka na leczenie – kiedy warto?
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez jedną z firm udzielających finansowego wsparcia na zabiegi medyczne, po pożyczki sięgamy najchętniej wtedy, gdy musimy zapłacić za leczenie stomatologiczne (66%), zabiegi z zakresu implantologii i protetyki (32%) i ortodoncji (21%). Inne obszary, tj. stomatologia zachowawcza i estetyczna, stanowią 13% wszystkich zapytań. Mając na uwadze fakt, że pożyczka może zostać przyznana nam na dowolny cel, taki zastrzyk gotówki wydajemy także na rehabilitację (65%), zmaganie się z nałogami (53%), leczenie niepłodności (33%) i zabiegi ortopedyczne (22%).
Pożyczka na leczenie – kto dostanie?
O pożyczkę na leczenie ubiegają się zazwyczaj osoby, które dobrze radzą sobie finansowo i nie mają problemów z terminowym spłacaniem swoich zobowiązań. Aż 70% osób zainteresowanych pożyczką na leczenie pracuje na cały etat i utrzymuje głównie siebie (tylko 20% pożyczkobiorców ma na swoim utrzymaniu jedną lub więcej osób). O wiele mniejszy odsetek stanowią osoby zatrudnione na umowę zlecenie (10%), umowę o dzieło (10%), prowadzące własną działalność gospodarczą (10%) czy znajdujące się na emeryturze lub rencie (10%).
O pożyczkę na leczenie o częściej wnioskują kobiety (75%). Na to, by korzystać z prywatnych usług medycznych mogą pozwolić sobie osoby w wieku od 36 do 50 lat (40%). Są to przede wszystkim mieszkańcy dużych miast (tam też jest najwięcej klinik). Najwięcej pożyczkodawców pochodzi z województwa mazowieckiego (22%), śląskiego (20%), dolnośląskiego (14%), wielkopolskiego (11%) i małopolskiego (10%).
Pożyczka na leczenie – jak się ubiegać?
O pożyczkę na leczenie ubiegamy się tak samo jak o każde inne zobowiązanie w firmie pożyczkowej. Pierwszym krokiem jest przeanalizowanie swojej sytuacji finansowej, oszacowanie zdolności kredytowej, a następnie wybór kwoty pożyczki i tego na jak długo chcemy ją zaciągnąć. Nim ją weźmiemy, sprawdźmy całkowity koszt pożyczki i wysokość miesięcznej raty (ta powinna być dostosowana do naszych możliwości finansowych). Warto także przeczytać umowę i już na początku wyjaśnić wszystkie ewentualne niejasności.
Ogromną zaletą pożyczki na leczenie jest szybkość jej przyznawania, co zwłaszcza w sytuacji, gdy zmagamy się z kłopotami zdrowotnymi ma niebagatelne znaczenie. Dzięki pożyczce nie musimy czekać w kolejkach i od razu możemy udać się do tego specjalisty, którego pomocy potrzebujemy. To również dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają regularnych dochodów lub nie są ubezpieczone, a mimo to chcą korzystać z opieki zdrowotnej.
Zobacz również
Komentarze (0)
VJednym z najważniejszych kroków na drodze do odzyskania kontroli nad własnym życiem jest podjęcie decyzji o leczeniu uzależnień. W Polsce istnieje wiele placówek, które oferują profesjonalną pomoc osobom zmagającym się z nałogami. Wiele osób nie wie jednak...
VW dzisiejszym cyfrowym świecie, technologia towarzyszy nam na każdym kroku. Zarówno dzieci, jak i dorośli coraz częściej korzystają z nowoczesnych urządzeń, które ułatwiają codzienne życie. Jednym z tak popularnych gadżetów jest smartwatch, który zyskuje na znaczeniu nie tylko...
Narkoman na głodzie - jak mu pomóc?
VNarkomania to problem, który dotyka wielu ludzi na całym świecie, a Polska nie jest wyjątkiem. Osoby zmagające się z uzależnieniem od narkotyków często stawiają czoło wielu trudnościom, które znacząco wpływają na ich życie oraz życie ich bliskich. Zrozumienie...
Zostaw komentarz